Free Hugs, czyli Darmowe przytulanie

wpis w: Bez kategorii | 0

10872841_830663573643785_3281375724686266548_oNastrój świąteczny zaczyna nam się udzielać. Z dnia na dzień coraz bardziej. Wśród wszechobecnych zakupów, staramy się być życzliwsi dla innych, otwieramy się na drugiego człowieka, chcemy pomagać, sprawiać radość… Free Hugs to akcja – pewniak, jeżeli chodzi o wywoływanie uśmiechu.

Na czym polega? Osoby z tabliczkami „Free Hugs”, „Darmowe przytulanie”, „Nie stój! Przytulaj” itp., zaczepiają przechodniów i oferują przytulanie. Przytulanie za free!

– Byliśmy zaskoczeni, jak pozytywne wrażenie robi akcja, a sami przy tym świetnie się bawiliśmy – mówi Aleksandra Wieczorek, jedna z organizatorek Free Hugs w Katowicach.

19 grudnia wystartowała już 4 edycja. Osoby, które rozdawały uściski, pojawiły się w centrum Katowic, w okolicach dworca PKP. Wszyscy, którzy chcieli wymienić się pozytywną energią i dołączyć do zabawy, wypatrywali „darmowych uściskiwaczy”.

My jako Stowarzyszenie IKS pojawiliśmy się w tym roku, na Placu Wilhelma Szewczyka. Niesamowite reakcje ludzi zawsze dają nam wiele satysfakcji z tego, co robimy. Pomysł bezinteresownego przytulania przechodniów często ich zaskakuje, za to życzliwość przekazana w uścisku zostaje na długo. To pozytywna energia, której każdy potrzebuje. Przez kilka godzin spotkaliśmy bardzo wielu ludzi, jedni się do nas przyłączali z tabliczkami inni tylko się uśmiechali na nasz widok. Jedno jest pewne, dla takich akcji warto działać!

Free Hugs nie jest żadną rewolucją. Pierwsza akcja została przeprowadzona przez Juana Manna w Sydney w 2004 r. Dwa lata później nagranie z tego wydarzenia zostało opublikowane na You Tube i zyskało światowy rozgłos. Free Hugs zyskało sympatyków w wielu krajach i nie sposób się dziwić, skoro do przeprowadzenia zabawy potrzeba tak niewiele.

– Taka forma spędzania czasu bardzo wciąga, szczególnie widok śmiejących się ludzi. No bo jak tu się nie uśmiechnąć, gdy ktoś nas przytula za free? – dodaje Aleksandra.

Ewa Soluch & Aleksandra Wieczorek

Zostaw Komentarz