Festiwal Organizacji Pozarządowych, czyli NGOsy się pokazują

wpis w: Bez kategorii | 0

Festiwal Organizacji Pozarządowych 2015, wielkie święto NGO. Już niemal tradycyjnie odbywający się we wrześniu w miniony weekend w katowickim Parku Powstańców, zgromadził blisko 60 organizacji pozarządowych. Wśród nich znaleźliśmy się i my. To świetny sposób na kreatywne spędzenie soboty. Odwiedzający mogli znaleźć organizację specjalizujące się w niemal każdej dziedzinie od prawa przez sport po rękodzieło. Na scenie pojawili się różni wykonawcy ze swoimi występami muzycznymi i przedstawieniami.

IMG_20150912_172456Na naszym stoisku pojawiła się nieśmiertelna gra w klasy, w której dzieci mogły wykazać się swoimi umiejętnościami. Również starsi chętnie brali udział w zabawie i pokazali, że mają nie lada poczucie humoru. Każdy śmiałek mógł zgarnąć jedną z nagród jakie zostały przewidziane dla uczestników, a wśród nich gadżety naszego stowarzyszenia i gry dla najmłodszych. Znalazło się też małe co nie co czyli domowe ciasto przygotowane przez X’y. Zainteresowani mogli zabrać książkę dotyczącą więźniów politycznych w Białorusi. Nasze stoisko tak samo jak organizacja było różnorodne, ciekawe i kolorowe, znalazły się na nim elementy związane ze sportem, kulturą oraz designem. I tak jak jest zapisane w naszej misji, chcemy stale inspirować ludzi do działania na wielu polach.

 

 

IMG_20150912_174219

Oczywiście nie obyłoby się bez samochodów rajdowych Michała Małkowskiego i Przemka Kołodzieja, którzy u nas zagościli w tym dniu. W ramach pokazania namiastki organizowanych przez nas cyklicznie pokazów rajdowych iLoveRally. Panowie chętnie opowiadali zainteresowanym o swoich maszynach. Praktycznie każdy chciał wejść do środka i choć przez chwilę poczuć się prawdziwym rajdowcem.

 

 

 

IMG_20150912_174056

Wieczorem tuż pod NOSPRem odbywał się urodzinowy koncert 150-lecia miasta. Z okazji tej wyjątkowej rocznicy miało miejsce wiele innych wydarzeń wśród nich rozdawanie mieszkańcom na ulicach słoneczników.

Zostaw Komentarz